Yasin Altunkaya

Yasin Altunkaya, 2001 yılında danışman olarak DataExpert’te çalışmaya başlamış ve alanında 15 yıllık iş deneyimine sahiptir. DataExpert’te sırasıyla Danışman, Kıdemli Danışman, İş Geliştirme Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Halen Yönetici Ortak olarak görevine devam etmektedir. Yasin Altunkaya, özellikle üst düzey yönetici araştırma ve yerleştirme konusunda uzman olup, aynı zamanda şirketlerin yönetim kurullarının ve danışma kurullarının oluşmasında danışman olarak hizmet vermektedir.

Her ne kadar farklı sektörlerde üst düzey yönetici araştırma projelerinde görev alsa da, Yasin Altunkaya, özellikle Teknoloji, Tüketici Ürünleri, Endüstri ve Profesyonel Hizmetler alanlarındaki yönetici araştırmalarında uzmanlaşmıştır. Kariyeri boyunca birçoğu Global 1000 şirket listesinde yer alan organizasyonlar için, 250’nin üzerinde yönetici transferi gerçekleştirmiş ve 5000’in üzerinde yöneticinin değerlendirmesini yapmıştır. Sadece Türkiye’deki yönetici araştırmalarında yer almayıp aynı zamanda dünyanın farklı noktalarında, özellikle Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi'nde üst düzey yönetici transferleri gerçekleştirmiştir.

Yasin Altunkaya, mevcut kariyeriyle birlikte farklı organizasyonlarda aldığı görevleriyle de Türk iş dünyasına katkıda bulunmaktadır. Halen BMI (Business Management Institute) bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi, Keiretsu Forum Istanbul bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak, AHK (Türk-Alman Ticaret Odası) bünyesinde ve İsviçre Ticaret Odası bünyesinde üye olarak görev yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yasin Altunkaya, Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama ve Brighton Üniversitesi Psikoloji alanlarında Yüksek Lisans derecesine sahiptir.

İleri düzeyde İngilizce ve temel düzeyde Almanca bilmektedir.