Cüneyt Toros

11 Ağustos 1972 doğumlu Cüneyt Toros, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden 1990 yılında mezun olduktan sonra, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. İdealleri arasında gazeteci olmak pek yoktu. Okurken aklının köşesinden bile geçmemişti. Ancak o yıllar umut ve ideallerden daha çok hayata tutunmanın önemli olduğu dönemlerdi ve 1992 yılında Cumhuriyet Gazetesi ekonomi servisinde stajyer olarak iş hayatına 'merhaba' dedi.

Yaklaşık 2 yıllık Cumhuriyet Gazetesi döneminin ardından, 1994 yılında Sabah Grubu’nun çıkardığı Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde Borsa Muhabiri olarak çalışmaya başladı.1998 yılında gazetenin Korkmaz Yiğit’e satışına kadar görevini sürdürdü. Kısa bir süre Milliyet Gazetesi Ekonomi Servisi’nde (3 ay) çalıştıktan sonra Sabah Gazetesi’nde Ekonomi Editörü olarak çalışmaya başladı.

2001 yılına kadar Sabah Gazetesi Ekonomi Bölümü’nde Editör ve Ekonomi Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Yaklaşık 1 yıl medya sektöründen ayrıldıktan sonra, 2002 yılında sahip değiştirerek Ciner Grubu’na geçen Sabah Gazetesi Ekonomi Servisi’ne Müdür Yardımcısı olarak geri döndü. 2005 yılında Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü görevine getirildi ve Ciner Grubu, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu döneminde bu görevini devam ettirdi.

2008 yılında Gazete Habertürk’ün kuruluş aşamasında Sabah Gazetesi’nde birlikte görev yaptığı 10 arkadaşı ile birlikte Ciner Grubu’nun yeni gazetesinde Gazete Habertürk Ekonomi Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine başladı. 2009 yılı Aralık ayında Gazete Habertürk’deki görevinden ayrıldı.

2010 yılında CNBC-e TV Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı ünvanıyla Doğuş Grubu’nda çalışmaya başladı. Yaklaşık 6 aylık bir çalışmanın ardından 2012 yılının Kasım ayında cnbce.com’u kurdu ve yayın hayatına başladı.

2012 Aralık ayında News Corp’a bağlı Dow Jones Company’nin teklifine ‘evet’ diyerek The Wall Street Journal Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı.

2014 Aralık ayına kadar WSJ Türkiye Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü.

2015 yılında kısa bir süreliğine (3 ay) MSN Türkiye Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu.

Halen Fortune Türkiye Yayın Direktörü olarak görev yapmaktadır.