Nuran Durmaz

Nuran Durmaz, 20 yılı aşkın yönetim ve danışmanlık tecrübesine sahiptir. DataExpert Yönetici Ortaklarından olan Durmaz, aynı zamanda BMI Yönetim Kurulu Danışmanı’dır.

Finans sektöründe başlayan kariyerinde yatırım yönetimi alanında finansal hizmetler, üretim, dağıtım, enerji, perakende, sağlık gibi farklı sektörlerde önemli deneyimler kazanmıştır. 10 yılı aşkın süre strateji ve finans konularında yönetim danışmanlığı yapmış, Türkiye’de geçtiğimiz 10-15 yılda tamamlanan büyük şirket yatırımlarına yön veren önemli danışmanlık projelerinde görev almıştır.

Bu alandaki derin bilgi birikimi nedeniyle BMI’ın finans yöneticisi eğitim organizasyonlarını koordine etmekte ve eğitimci olarak katılmaktadır. Aynı zamanda Bankalar Birliği’nde finansal analiz konularında eğitimler vermektedir.

Durmaz, DataExpert’e katılmadan önce uluslararası bir danışmanlık firmasının strateji danışmanlığı bölümünü kurmuş ve yönetmiş, onun da öncesinde Türkiye’nin önde gelen bankalarından birinde Stratejik Planlama Müdürü olarak çalışmıştır. Durmaz, iş hayatına yatırım bankacılığı alanında başlamış, yatırım analizi ve araştırma projelerinde deneyim kazanmıştır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Durmaz, bankacılık ve finans alanında İtalya’da Giordano Dell’Amore Foundation’da Yüksek Lisans derecesine sahiptir.