Cem Sezgin

Deloitte Türkiye CFO Programı Lideri ve Danışmanlık Bölümü Ortaklarından olan Cem Sezgin, kariyerine 1994 yılında Deloitte Türkiye Denetim Bölümü’nde başlamış, 1999 yılında Danışmanlık Bölümü’ne geçiş yapmış ve 20’ye yakın ülkede 250’den fazla şirkete hizmet vermiştir. Finansal dönüşüm, strateji, kurumsal dönüşüm, organizasyon tasarımı, faaliyet modeli, İK dönüşümü, holding ve aile şirketlerinin yapılandırılması, ERP seçim ve uygulama, performans yönetimi ve bütçe, yönetim raporlaması, süreç tasarımı, birleşme-satınalma-özelleştirme, norm kadro ve değişim yönetimi projelerinde uzmanlaşmıştır. 

S.M.M.M. belgesine de sahip olan Cem Sezgin, finansal dönüşüm alanında Türkiye’de fikir lideridir. Şu ana kadar 20’ye yakın CFO-Finans/Mali İşler paneli yönetmiştir. 2014 yılında, 40 CFO ile birlikte yazdığı “Türkiye’nin CFO’ları” ikinci kitabı olarak piyasaya çıkmıştır. 2016’da EduWorks Liderlik Ödülü’ne layık görülmüştür. CFO Magazine Türkiye, Bloomberg HT, Finans Dünyası, PY (Peryön) Dergisi, Dünya Gazetesi, The Deloitte Times, Deloitte EMEA CFO Survey ve Strategy Dergisi gibi mecralarda düzenli olmak üzere; CFO’lar, finans ve ekonomi, jeopolitik, insan kaynakları ve spor/futbol endüstrisine yönelik 150’den fazla makalesi, röportajı, canlı yayını ve araştırma raporu yayınlanmıştır.

Ayrıca aile şirketlerindeki 1. ve 2. kuşaklara, üniversite öğrencilerine, genç girişimcilere, kariyer değişikliği yapmak isteyen profesyonellere mentorluk ve koçluk yapmaktadır.  Farklı üniversitelerde konuk eğitmen olarak yüksek lisans programlarına katılan Sezgin, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.